Dieta oczyszczająca

by:

Dieta

Każdego dnia dostarczamy naszemu organizmowi wiele składników. Wiele z nich wpływa na nasz organizm korzystnie, jednak są i takie, które odkładając się w postaci złogów oraz toksyn, szkodzą nam. Aby je wydalić z organizmu wskazane jest picie niegazowanej wody mineralnej. Innym, równie skutecznym sposobem na ich usunięcie, jest zastosowanie diety oczyszczającej.
Zalegające w organizmie toksyny nie wpływają korzystnie na jego kondycję. To właśnie nieprawidłowy sposób odżywiania w dużej mierze ma wpływ na odkładanie się toksyn, co w konsekwencji prowadzi często do takich chorób metabolicznych jak: cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroba wieńcowa, kamica nerkowa i żółciowa.
Nieodpowiednio skomponowana dieta doprowadzić może ponadto do zaburzeń odporności, a tym samym do częstych infekcji, alergii, zapalenia stawów i innych schorzeń.
Na choroby te narażeni się w dużej mierze mieszkańcy krajów rozwiniętych, których dieta bazuje głównie na cukrze i mięsie a także na produktach przetworzonych i rafinowanych. Dbając o swoje zdrowie powinniśmy dlatego kierować się nie samym wyglądem produktów lecz przede wszystkim ich składem.

Dieta oczyszczająca
W trosce o swoje zdrowie, które przecież jest najważniejsze, powinniśmy zadbać o to, by usunąć z organizmu zalegające w nim substancje toksyczne, zwyrodniałe komórki oraz ogniska zapalne. Jest to możliwe do osiągnięcia przy podjęciu diety oczyszczającej, która przywraca siły witalne oraz odmładza ciało.
Diet oczyszczających jest kilka i w zależności od naszych indywidualnych potrzeb wybrać możemy dietę: urozmaiconą, sokową, jabłkową, śliwkową, cytrynową, owocowo-warzywną, koktajlową.

Każda dieta oczyszczająca, bez względu na jej składniki, polega na przyjmowaniu niskokalorycznych warzyw o niskiej ilości substancji odżywczych. Do grupy tej zaliczyć można takie warzywa jak: pomidor, cebula, marchew, ogórki, cukinia, rzodkiewka, papryka oraz owoce: jabłka, cytryny oraz grejpfruty. Ich zadaniem jest zwalczenie zniszczonych komórek oraz złogów tłuszczu z organizmu. Jeśli do swojej diety wprowadzimy cukry, tłuszcze czy białka proces ten zostanie zatrzymany i dojdzie do nieodżywienia. W konsekwencji tego pojawiają się objawy niedoboru składników odżywczych, w tym witamin oraz soli mineralnych.
Aby nie dopuścić do tak czarnego scenariusza należy spożywać świeże owoce i warzywa bez dodatków, ewentualnie z ziołami. Wskazane jest codzienne spożywanie surówek i sałatek wykonanych z owoców i warzyw sezonowych. Zrezygnować warto także z picia mocnej kawy i herbaty, alkoholu oraz palenia papierosów.

Chcąc zlikwidować uczucie ciężkości i pozbyć się zalegających w organizmie toksycznych substancji warto zastosować dietę oczyszczającą. Wpłynie ona korzystnie nie tylko na nasz organizm od wewnątrz, ale i od zewnątrz, czego dowodem będzie ładnie prezentująca się i promienna skóra. Jej kondycja jest również odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym wnętrzu.

Polecane:

bioxyn efekty I ravestin czy kupie w aptece I lutenea krople do oczu I sliminazer jak używać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *