Dieta Hollywoodzka

by:

Dieta

Każdego dnia dostarczamy organizmowi cennych składników i minerałów, które gwarantują prawidłowy rozwój. Nie zapewnienie odpowiedniej porcji witamin i mikroelementów powoduje złe funkcjonowanie organizmu. Z tego też powodu dobór diety powinien być skonsultowany z dietetykiem, który przeanalizuje dietę dzień po dniu i potwierdzi, czy możemy się do niej zastosować.
Dieta hollywoodzka nie cieszy się dobrą opinią wśród dietetyków,

a to ze względu na niską porcję kaloryczną. W naszym społeczeństwie, ludzi pracujących przede wszystkim umysłowo i fizycznie, dzienna porcja kaloryczna powinna wynosić ponad 2000 kcal. Decydując się na dietę obniżamy tę liczbę najczęściej do 1500 kcal. Dieta hollywoodzka natomiast proponuje osobom decydujący się na nią pożywanie pokarmów o łącznej dziennej porcji kalorycznej maksymalnie do 1000 kalorii. Jest to zatem dieta dobra dla tych, którzy w ciągu dnia siedzą na sofie a wkładem ich pracy jest przełączanie guziczków na pilocie telewizora czy przejście się do drzwi w celu otworzenia ich pomocy domowej, która i tak często posiada własny komplet kluczy, bo któż by się fatygował, by drzwi otwierać.

By jednak nie zrazić tych, którym zależy na szybkim zrzuceniu zbędnych kalorii, poniżej przedstawimy ogólne informacje dotyczące diety hollywoodzkiej. Dieta jest mało zróżnicowana, choć efektem jej zastosowania jest około 6 kg mniej w ciągu trzech tygodni, dlatego wiele osób decyduje się na jej przeprowadzenie. Dzienna dawka kalorii wynosi niespełna 1000 kalorii, dlatego wiele dietetyów jest zdania, że nie wpływa ona korzystnie na zdrowy rozwój organizmu. Często doprowadza do osłabienia organizmu, co zauważalne jest poprzez osłabienie włosów i paznokci, skóra robi się szara.

Dieta hollywoodzka nastawiona jest przede wszytkim na spożywanie białka, węglowodanów i tłuszczu jest tu jak na lekarstwo. To, że dieta dopuszcza przyjmowanie białka nie oznacza wcale, że można jeść jego każdą postać, zabronione są jajka, mleko, jednak jeść możemy jogurty, a z pozostałym pokarmów jeść możemy cebulę, kiełki, otręby, drożdże, z asortymentu do picia wybrać możemy niegazowaną wodę mineralną i słabą, gorzką herbatę.

W czasie trwania diety możemy jeść świeże owoce: truskawki, śliwki, grejfruty, jabłka, winogrona, morele, brzoskiwnie, mandarynki, wybór jest duży i możemy zjeść każdy owoc. W drugim i trzecim tygodniu diety jeść możemy również chude mięso oraz produkty zbożowe. Między owocowymi posiłkami możemy robić godzinną przerwę, jeśli jednak spożyjemy mięso odczekać należy dwie godziny.

Jeśli po przeczytaniu powyższych informacji ne temat diety hollywoodzkiej nie jesteś zdecydowana, czy chciałabyś się jej podjąć, przedstawimy jadłospis z jednego dnia. Być może to ułatwi ci podjęcie słusznej decyzji.
Jadłospis jednego dnia diety hollywoodzkiej

Pierwsze śniadanie:
4 łyżeczki ziaren pszenicy miksujemy z łyżeczką miodu, odrobiną soku z cytryny, łyżeczką jogurtu naturalnego i 3 orzechami laskowymi.

Drugie śniadanie:
2 kromki pełnowartościowego chleba razowego bez masła, pół szklanki świeżych kiełków, 100 g chudego twarożku lub 50 g wędzonej chudej ryby, jajko na twardo.
Obiad:
150 g ugotowanego kurczaka, kromka pełnowartościowego chleba, pół główki sałaty (bez śmietany naturalnie).

Podwieczorek:
naturalny jogurt lub kefir.

Kolacja:
2 szklanki surowych lub gotowanych warzyw z sosem vinegret posypane 2 łyżkami otrąb.

Polecam:

bioxyn kapsułki odchudzające I ravestin a cukrzyca I plastry odchudzające sliminazer jak stosować I lutenea ile tabletek w opakowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *