Dieta antycellulitowa

by:

Dieta

Dieta cellulitowa należy do tych, które stosować trzeba nieustannie, bowiem odejście od jasno określonych zasad, jakimi się kierowałyśmy, może spowodować jego powrót, a więc daremne starania trwające dłuższy czas.

Cellulit to zmora wielu kobiet, także tych szczupłych, a spowodowana jest złymi nawykami żywieniowymi. Jeśli zatem zależy nam bardzo na gładkich, bezgrudkowych nogach, pośladkach, ramionach i brzuchu, powinnyśmy w swoje życie wprowadzić zmiany i trzymać się ich każdego dnia. W efekcie jej stosowania nasza figura będzie wspaniała.
By ułatwić Wam, drogie Panie, walkę z cellulitem, poniżej lista czynności, których należy się wystrzegać:

Ogranicz jedzenie tłustych potraw, silnie doprawionych, gdyż taki pokarm nie sprzyja opuszczaniu wody z organizmu, a jej zaleganie to doskonały początek na powstanie lub rozwój cellulitu.

Dużym sprzymierzeńcem skórki pomarańczowej, czyli potocznej nazwy cellulitu, jest sól. Zastąp ją ziołową mieszanką, w której składzie będzie majeranek, kolendra, bazylia, estragon.

Nie pal papierosów i ogranicz spożycie kawy do 2-3 filiżanek dziennie. Używki te powodują odkładanie się tłuszczu i szkodliwych substancji.
Zrezygnuj z jedzenia z fast-foodów, ogranicz również słodycze, które podobnie jak kawa i papierosy przyczyniają się do odkładania toksyn w organizmie.
W miejsce złych nawyków żywieniowych daj organizmowi to, co dla niego korzystne, zatem:

Jedz 5 posiłków dziennie, pamiętając o pełnowartościowym śniadaniu, z którego organizm czerpie energię w ciągu dnia.
Ustal małe porcje i spożywaj je powoli, przeżuwaj.
Każdego dnia wypijaj co najmniej dwa litry niegazowanej wody mineralnej, która ułatwia usunięcie toksyn z organizmu.
Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które są źródłem cennych mikroelementów i witamin. Włącz produkty moczopędne, jak truskawki, czereśnie, pietruszka czy seler.

Jedz ryby, które są źródłem kwasów omega, przyspieszają one proces przemiany materii.

Polecane:

opinie o bioxyn I ravestin ile kosztuje I preparat lutenea opinie I sliminazer 500mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *