Dieta antycellulitowa

by:

Dieta

Dieta cellulitowa należy do tych, które stosować trzeba nieustannie, bowiem odejście od jasno określonych zasad, jakimi się kierowałyśmy, może spowodować jego powrót, a więc daremne starania trwające dłuższy czas.

Cellulit to zmora wielu kobiet, także tych szczupłych, a spowodowana jest złymi nawykami żywieniowymi. Jeśli zatem zależy nam bardzo na gładkich, bezgrudkowych nogach, pośladkach, ramionach i brzuchu, powinnyśmy w swoje życie wprowadzić zmiany i trzymać się ich każdego dnia. W efekcie jej stosowania nasza figura będzie wspaniała.
By ułatwić Wam, drogie Panie, walkę z cellulitem, poniżej lista czynności, których należy się wystrzegać:

Ogranicz jedzenie tłustych potraw, silnie doprawionych, gdyż taki pokarm nie sprzyja opuszczaniu wody z organizmu, a jej zaleganie to doskonały początek na powstanie lub rozwój cellulitu.

Dużym sprzymierzeńcem skórki pomarańczowej, czyli potocznej nazwy cellulitu, jest sól. Zastąp ją ziołową mieszanką, w której składzie będzie majeranek, kolendra, bazylia, estragon.

Nie pal papierosów i ogranicz spożycie kawy do 2-3 filiżanek dziennie. Używki te powodują odkładanie się tłuszczu i szkodliwych substancji.
Zrezygnuj z jedzenia z fast-foodów, ogranicz również słodycze, które podobnie jak kawa i papierosy przyczyniają się do odkładania toksyn w organizmie.
W miejsce złych nawyków żywieniowych daj organizmowi to, co dla niego korzystne, zatem:

Jedz 5 posiłków dziennie, pamiętając o pełnowartościowym śniadaniu, z którego organizm czerpie energię w ciągu dnia.
Ustal małe porcje i spożywaj je powoli, przeżuwaj.
Każdego dnia wypijaj co najmniej dwa litry niegazowanej wody mineralnej, która ułatwia usunięcie toksyn z organizmu.
Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które są źródłem cennych mikroelementów i witamin. Włącz produkty moczopędne, jak truskawki, czereśnie, pietruszka czy seler.

Jedz ryby, które są źródłem kwasów omega, przyspieszają one proces przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *