Cukrzyca – jak sobie z nią radzić?

by:

Zdrowie

Cukrzyca jest w dzisiejszych czasach coraz częstszym schorzeniem z grupy tych przewlekłych. Jej przyczyna leży w nieprawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, który wytwarza niewłaściwe ilości insuliny – hormonu, którego niedobór prowadzi do szeregu zaburzeń oraz hiperglikemii, tj. zwiększenia stężenia glukozy we krwi, co może skutkować też nieprawidłowościami w obszarze metabolizmu tłuszczy, białek oraz węglowodanów. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby diabetyk, obok regularnych zastrzyków w z insuliny, dbał o swoją dietę i suplementację.

Podstawową zasadą u diabetyków jest trzymanie się odpowiedniej diety. Sposób odżywiania powinien być oczywiście ustalony wspólnie z lekarzem tak, by posiłki zawierały wszystkie potrzebne organizmowi składniki odżywcze. W przypadku gdy z jakiegoś powodu diabetyk ma problem z naturalnym uzupełnianiem pewnych naturalnych składników, z pomocą może mu przyjść odpowiednia suplementacja.

Na rynku mnóstwo takich specyfików i produktów. Ponieważ przypadku cukrzyków bardzo istotne jest wystrzeganie się otyłości, będącej niestety ewentualnością przy cukrzycy, pomocne są suplementy odpowiadające przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego oraz obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Przykładem odpowiedniego specyfiku jest Ravestin – suplement diety dostępny bez recepty, możliwa sprzedaż online, co dziś stanowi ogromne ułatwienie – nie musimy wychodzić z domu, a zakupy możemy zrobić na w internetowej aptece, np. Gemini. Specyfik ten może wspomóc dietę, ponieważ pomaga w utrzymaniu właściwgo poziomu choresterolu we krwi oraz pomaga poprawić kondycję naczyń krwionośnych wykorzystując do tego naturalne składniki – w skład Ravestinu wchodzą: ekstrakt z granatu (obniżający ciśnienie krwi) oraz l-argininę i l-lizynę (aminokwasy bardzo ważne dla organizmu, których nie potrafi wytworzyć samodzielnie, dlatego należy dostarczać je z pożywieniem bądź przy pomocy takich produktów). Ponadto sposób dawkowania revastinu jest mało wymagający . Wystarcza jedna kapsułka dziennie w czasie miesięcznej kuracji, by móc przekonać się, czy produkt przynosi rezultaty i rzeczywiście realnie wspomaga dietę diabetyka.

Suplementy diety, w tym oczywiście Ravestin, mają wady i zalety, dlatego należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ich stosowania, a także kierować się własną intuicją i umiejętnością słuchania własnego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *