Cukrzyca – czy jest i jak żyć z tą chorobą?

by:

Zdrowie

Cukrzyca jest schodzeniem charakteryzującym się podwyższonym poziomem glukozy we krwi wynikającym z nieprawidłowej pracy trzustki, która zajmuje się wydzielaniem insuliny. Biorąc pod uwagę dokładną przyczynę i przebieg choroby możemy wyróżnić trzy główne typy cukrzycy, tj. cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2 oraz cukrzycę ciążową. Cukrzyca typu 1 polega na braku w wydzielaniu insuliny, co skutkuje u chorego stałą koniecznością podawania tego hormonu. Cukrzyca typu 2 natomiast charakteryzuje się niedoborem insuliny. Cukrzyca ciążowa zaś jest jedynie przejściowym zaburzeniem, które ustępuje natychmiast po zakończeniu ciąży. Może niestety stanowić zagrożenie w czasie trwania ciąży, a kobiety zmagające się z tym typem choroby są bardziej narażone na zachorowanie potem na cukrzycę typu 2.

Najczęstszym typem cukrzycy występujących w społeczeństwie jest cukrzyca typu 2. Czasem niestety jest przez wiele lat niezauważalna. Występuję najczęściej u osób starszych albo cierpiących na otyłość lub zmagających się z innymi zaburzeniami metabolicznymi. W przypadku diabetyków zmagających się z tym typem choroby ważna jest częsta aktywność fizyczna i sposób odżywiania. Cukrzyca jest chorobą mogącą mieć realny wpływ na pracę wielu narządów naszego organizmu takich jak oczy, nerwy, naczynia krwionośne i serce. Dlatego oprócz zdrowej diety istotna może być także suplementacja.

Jednym ze specyfików, który może okazać się pomocnym przy takiej chorobie jak cukrzyca jest Ravestin. Skład tego produktu przy dłuższym stosowaniu może bardzo dobrze wpływać na kondycję naszego serca, ale także wspomagać organizm mający problemy ze zmęczeniem, dusznościami, pamięcią albo koncentracją. Warto wypróbować działanie specyfiku, gdyż opiera się na samych naturalnych składnikach. Składowe tego suplementu diety to: witamina C, l-arginina, l-lizyna oraz wyciąg z granatu. Wspomagają one przede wszystkim pracę tętnic i naczyń krwionośnych. Kuracja tym specyfikiem nie jest uciążliwa, ponieważ dzienna zalecana dawka Ravestinu to tylko jedna kapsułka. Ravestin, jak każdy taki specyfik, ma swoje przeciwwskazania, dlatego zanim zaczniemy go zażywać , mądrze jest najpierw poradzić się lekarza oraz wziąć po uwagę opinie pacjentów na jego temat. O te nietrudno, gdyż sprzedaż produktu oraz opinie są powszechnie dostępne – na forach internetowych w aptekach stacjonarnych, ale również tych internetowych (apteka Gemini, czy opineo itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *